Traditsiooniline tantristlik meditatsiooni retriit – tantristlik sadhana

Sadhanal ehk vaimses praktikas osalemine on eriline võimalus osaleda kundalini energia puhastumise ja transformeerimise prtosessis.

Töötame otseselt omaenda energeetilise potentsiaaliga. Potentsiaaliga, mida meditatsioon ja Shaktipat nimeline energia ülekande protsess võimendavad ja harmoniseerivad.

Kogeme ehedat tantrat nii nagu seda on õpetatud tuhandeid aastaid enne, kui seda hakati kasutama marketingi reklaamsõnana.

Töötame kolme põhilise tantra tehnikaga:

1. Mantra (loits/heli)
2. Yantra (püha geomeetria)
3. Yagna (tule tseremoonia)

Kuidas mantra selles protsessis töötab?

Mantra on teatud energiaga helivorm. Teatud helisid, sõnu ja fraase korratakse.

Mantra on oluline töövahend, mida kasutatakse paljudes vaimsetes praktikates, et luua vajalikku energiat teatud protsessi läbimiseks.

Sõna 'mantra' on tuletatud kahest sõnast - 'manas', mis tähendab kognitiivset meelt ja 'trai', mille tähendus on kaitsma või millestki vaba. Niisiis saab mantrat kasutada töövahendina meelest vabanemiseks.

Igal helil on vorm ja igal vormil on sellele vastav heli. Seega on igal mantral yantra ja igal yantral vastav mantra.

Milline on nende yantrate tähendus, mida kasutama hakkame?

Yantra on geomeetriline kujund, mille abil saab mediteerida ja sisemisi energiaid transformeerida.

Erinevad geomeetrilised mustrid esindavad sümboolselt universumi loovate jõudude erinevaid aspekte. Näiteks keskpunkt esindab absoluuti või lõpmatust, neli väravat ümber serva esindavad nelja suunda.

Kuid sümbolite taga on tõeline yantra teadus ja see põhineb geomeetrial. Nii nagu mantrate heli saab kasutada oma energiasüsteemi transformeerimiseks, saab selleks kasutada ka yantraid.

Yantraid saab väestada kasutades seda koos mantraga, nii et see muutub teatud energia elavaks vormiks.

See elav vorm on tihti mingi konkreetne jumalanna aspekt, näiteks Tara, Kali või Saraswati.

Mõned geomeetrilised kujundid hoiavad nendesse valatud energiat paremini kui teised. Kui soovid töötada Tara energiaga, siis lood sa geomeetria, mis hoiab seda energiat, mida sinna yantrasse valatakse. Kui kasutad vale geomeetriat, siis see energia lihtsalt libiseb käest ja seda ei saa kasutada selles protsessis.

Kombineerides mantrate kasutuse yantratega, võime me kogeda tantra tõelist mõju.

Mis on Yagnad?

Tantristlikud yagnad puhastavad meie kundalinit ja äratavad meis loova energia, Shakti.

Kui meil on määrdunud ämber, võtame vooliku ja peseme ämbri veega. Sarnaselt mainitud näitega esindavad tantristlikud yagnad veevoolu voolikus. Meie oleme määrdunud ämbrid ja vee jõud on see, mis puhastab ämbri.

Lisaks puhastamisele on yagna eesmärk ühendada individuaalne meel kosmilise meelega.

Yagna protsessi käigus toidame tulesuud eriliste andidega (riis, suhkur, seesamiseemned, erinevad õlid, pähklid ja seemned) sealjuures mantraid lausudes. Seda tehakse selleks, et ühendust saada kosmiliste vägedega, mis toetavad tseremoonia õnnestumist.

Lisainfo selle tantrastiili ja Guruji Maharaj kohta leiad https://shivohamtantra.com/